فیلم آموزشی ربات سرخطی چیتا پلاس

جهت چگونگی تنظیم زمان شروع، فاصله ارسال، اینکه ارسال سفارش به صورت رگباری باشد یا خیر مطلب نکات مهم سرخطی با چیتا پلاس را بخوانید.

فیلم آموزشی ربات سرخطی اکسیر

فیلم آموزشی ربات سرخطی آگاه

فیلم آموزشی تنظمیات ربات سرخطی مفید

راهنمای تنظمیات ربات سطر خطی چیتا

پس از خریداری نرم‌افزار و اخذ لایسنس از واحد پشتیبانی، با اجرای نرم‌افزار صفحه زیر نمایش داده می‌شود. برای ارسال سفارش خرید/فروش باید مراحل 1 تا 12 را به ترتیب طی کنید. در ادامه، هر یک از این مراحل بطور خلاصه توضیح داده شده است. برای اطلاعات بیشتر، فیلم آموزشی استفاده از نرم‌افزار را ببینید.

دانلود فایل پی دی اف

ربات ارسال سفارش چیتا

 1. انتخاب نام کارگزاری: در این قسمت نام کارگزاری خود را انتخاب کنید. یکی از کارگزاری‌هایی را انتخاب کنید که نرم‌افزار برای کد بورسی اخذ شده از آنها رجیستر شده است.
 2. باز کردن مرورگر: دکمه باز کردن مرورگر را کلیک کرده و منتظر بمانید تا مرورگر باز شده و وارد صفحه لاگین کارگزاری شود. سپس نام کاربری و پسورد خود را وارد کرده و وارد سایت کارگزاری شوید.
 3. انتخاب نوع سفارش: در این قسمت نوع سفارش خود را (خرید یا فروش) انتخاب کنید.
 4. انتخاب نام سهم: در این قسمت نام سهم خود را انتخاب کنید.
 5. تعیین تعداد سفارش: در این قسمت تعداد سفارش خود را وارد کنید.
 6. تعیین قیمت سفارش: در این قسمت قیمت سفارش خود را وارد کنید. با استفاده از دکمه‌های و می‌توانید به ترتیب آستانه بالا و آستانه پایین قیمت سهم را از سیستم دریافت کنید.
 7. تعیین زمان شروع ارسال سفارش: در این قسمت زمان شروع ارسال سفارش را وارد کنید. با استفاده از دکمه‌ی‌ می‌توانید زمان فعلی را از سیستم عامل (ویندوز) دریافت کنید. با استفاده از دکمه‌های و می‌توانید زمان را به ترتیب یک دقیقه کم و زیاد کنید. توجه کنید که زمان سیستم عامل درست تنظیم شده باشد. در صورتیکه زمان سیستم عامل اشتباه باشد، نرم‌افزار درست عمل نخواهد کرد.
 8. تعیین زمان پایان ارسال سفارش: در این قسمت زمان پایان ارسال سفارش را وارد کنید.
 9. تعیین روش ارسال سفارش: در این قسمت روش ارسال سفارش را انتخاب کنید.
 • روش کلیک: این روش دکمه خرید/فروش کارگزاری را بطور اتوماتیک کلیک می‌کند با این تفاوت که سریعتر از سفارش دستی عمل می‌کند.
 • روش اجرای اسکریپت: این روش با اجرای کدهای کارگزاری، سفارش را به کارگزاری ارسال می‌کند. این روش، سریعتر از روش کلیک عمل می‌کند. بنابراین، بهتر است برای روش ارسال سفارش، روش اجرای اسکریپت را انتخاب کنید.

   

 1. تعیین فاصله هر ارسال: در این قسمت فاصله هر ارسال را برحسب میلی ثانیه وارد کنید. به عنوان مثال، با تعیین مقدار 700، سفارش‌ها در بازه‌های زمانی 700 میلی ثانیه از زمان شروع (تنظیم شده در مرحله‌ی 7) تا زمان پایان (تنظیم شده در مرحله‌ی 8) به کارگزاری ارسال خواهند شد.
 2. اعمال زمانبندی: با کلیک کردن این دکمه، زمانبندی فعال می‌شود و سفارش‌ها در بازه‌ی زمانی انتخاب شده بطور اتوماتیک به کارگزاری ارسال می‌شود. با زدن این دکمه، در قسمت بالای پنجره یک تایمر مدت زمان باقیمانده تا شروع اتوماتیک ارسال سفارش را نشان خواهد داد. با زدن دکمه‌ی توقف زمانبندی، ارسال اتوماتیک سفارش متوقف می‌شود. موقعی این دکمه را کلیک کنید که مطمئن شوید سفارش شما در هسته معاملات ثبت شده است.
 3. ارسال یکبار: با کلیک کردن این دکمه، سفارش شما در همان لحظه بدون توجه به زمانبندی تنظیم شده یکبار به کارگزاری ارسال می‌شود.

فیلم آموزشی بروزرسانی لیست نمادها