معرفی نرم افزار دانلود نقشه کاداستر

نرم افزار دانلود نقشه کاداستر این امکان را می دهد که لایه های موجود در کاداستر را در کامپیوتر ذخیره کرده و آنها را به نرم افزار GIS منتقل و بر روی آنها کار کرد.

به دلیل این که وب سایت کاداستر امکان این را نمی دهد که از آن به عنوان یک DataSource در نرم افزارهای GIS استفاده نمود، نرم افزار دانلود نقشه های کاداستر، لایه های وب سایت کاداستر رو به صورت یک فایل در کامپیوتر با Zoom دلخواه و استاندارد ذخیره می کند تا بتوان از آن لایه ها در نرم افزارهایی مثل QGIS و Global Mapper استفاده نمود.

یکی دیگر از ماژول های این نرم افزار اتصال لایه های کاداستر به نرم افزار های GIS است که در این صورت نیازی به دانلود کامل نقشه نیست و نرم افزار به صورت واسطی به GIS و کاداستر قرار می گیرد و کار ارائه نقشه به نرم افزار GIS را انجام میدهد.

جهت تهیه نرم افزار و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

واسط کاربری نرم افزار دانلود نقشه کاداستر

نرم افزار دانلود نقشه کاداستر

فیلم آموزشی نحوه دانلود نقشه کاداستر با استفاده از نرم افزار دانلود نقشه

در نرم افزار می توانید ناحیه ای را که می خواهید دانلود کنید با مشخص کردن Top ، Left ، Bottom و Right آن دانلود کنید. همچنین Zoom Level مد نظر نیز قابل تنظیم هست که چه Zoom Level هایی دانلود شوند. خروجی نرم افزار یک فایل با پسوند mbtiles است که می توانید آن را در بیشتر نرم افزار های GIS به صورت یک لایه اضافه کنید.

در حال حاضر نرم افزار فقط قابلیت دانلود تصاویر از سایت کاداستر رو دارد و meta data و یا attribute های نقشه قابل دریافت نیستند چون سایت کاداستر فقط تصاویر را ارائه می کند.

استفاده از نقشه دانلود شده در نرم افزار GIS

نمونه فایل نقشه

نمونه فایل دانلود شده توسط نرم افزار را در اینجا برایتان قرار داده ایم. این فایل فقط لایه محدودها هست که که از زوم 5 تا 11 می باشد و در 1402/07/29 توسط نرم افزار از سایت کاداستر استخراج شده است. بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کرده و توسط نرم افزار Global Mapper باز کنید.