معرفی سبدگردان بورس چیتا

سبدگردانی یکی از مفهوم‌های جالب در بازار سرمایه است. به زبان ساده می‌توان سبدگردانی را این‌گونه تعریف کرد: «سپردن سرمایه به فردی به نام سبدگردان که او مسئولیت مدیریت سهام سرمایه‌ گذار را بر عهده می‌گیرد و با استفاده از دانش و تجربه‌اش سهم‌های گوناگون را خرید و فروش می‌کند.» نام دیگر سبدگردانی «مدیریت پرتفو» است. سبدگردان‌ها افرادی با تجربه و کارشناس حرفه‌ای بازار بورس هستند که بر اساس ویژگی‌های سرمایه گذار مانند سطح ریسک‌پذیری و میزان سرمایه، سبدی مناسب او تشکیل می‌دهند و مرتب آن را مدیریت می‌کنند.

افرادی که سبدگردانی می‌کنند نیازمند نرم‌افزاری هستند که با استفاده از آن و به سادگی بتوانند برای تعدادی از افراد بطور همزمان و با صرف وقت کم سبدگردانی انجام دهند. در این راستا، تیم تولید نرم‌افزار ما، نرم‌افزار سبدگردان بورس چیتا را طراحی کرده است. با استفاده از سبدگردان بورس چیتا می‌توان به راحتی تعداد زیادی از حساب‌های بورسی را بطور همزمان مدیریت و سبدگردانی کرد.

امکانات سبدگردان چیتا

  • مشاهده پورتفوی حساب‌های مختلف بطور همزمان
  • ثبت سفارش برای تعداد زیادی از حساب‌های بورسی بطور همزمان
  • ارسال سرخطی برای تعداد زیادی از حساب‌های بورسی بطور همزمان
  • پشتیبانی از 99 درصد کارگزاری‌ها
  • عدم نیاز به لاگین شده به صفحه کارگزاری

گروه بندی و مدیریت حساب ها

در صفحه لیست حساب‌ها می توانید حساب‌های بورسی را اضافه کنید، قدرت خرید و دارایی آن ها را ببیند. دیگر نیازی به لاگین کردن در کارگزاری های مختلف نخواهید داشت و همه حساب ها را از اینجا می توانید کنترل کنید.

سبدبان / پرتفو

در صفحه سبدبان پرتفوی همه حساب های فعال اضافه شده به سبدگرادن چیتا را می توانید یکجا ببینید. اطلاعات بسیار مفیدی در مورد سهم پرتفوی از قبیل شاخص «قدر خریدار»، «ورود پول حقیقی» و سرانه عرضه و تقاضا نشان داده شده است. همچنین امکان نمایش به تفکیک نماد و به تفکیک حساب نیز وجود دارد. در این صفحه در حقیقت پرتفوی همه حساب ها در یک قالب کاربر پسند نمایش داده شده است. خروجی اکسل از دیگر امکانات این صفحه می باشد.

سفارشات / معاملات

پنجره سفارشات / معاملات همه سفارشات ثبت شده در کارگزاری را نشان می دهد فرقی نمی کند که این سفارشات از طریق سبدگردان ارسال شده اند از طریق نرم افزار رسمی کارگزاری. همچنین امکان گزارش گیری معاملات در بازه زمانی دلخواه وجود دارد. نمایش درصد انجام، ساعت معامله، ارزش معامله و وضعیت سفارش از دیگر امکاناتی هست که در این صفحه در اختیار معامله گر قرار دارد.

ارسال سفارش گروهی

با ارسال سفارش گروهی می توانید به تعداد زیادی حساب بورسی با چند کلیک سفارش گذاری کنید. سبدگردان این امکان را به شما می دهد که حجم سفارش را براساس درصدی از قدرت خرید یا عدد ثایت یا درصدی از مقدار مثلا 100 میلیون تومان انتخاب کنید و محاسبات لازم را خودش انجام می دهد. امکان اصلاح سفارش قبل از ارسال و تغییرات جرئی را نیز می دهد تا کمی حجم را بالا/پایین کنید

سفارش سرخطی

با سبدگردان چیتاپلاس می‌توانید همزمان به تعداد زیادی حساب بورسی سفارش سرخطی ارسال کنید. پانل سرخطی تنظیمات مختلفی را در اختیار سبدگردان قرار می‌دهد. شما به راحتی می‌توانید برای همه حساب‌ها با چند کلیک سفارش خرید/فروش را بر اساس قدرت خرید/میزان دارای تنظیم کنید و در زمان گشایش با تنظیم تایمر، نرم افزار سبدگردان سفارش را به همه حساب های مدنظر ارسال خواهد کرد.